2 Pcs LD24AJTA LED Driver Board Adjustable, 20W 6~25V DC to DC LED PWM Controller Step Down Constant Current Converter Converter
NAROOTE
  • Order within 27 minutes to get between May 22 - May 28
Description
  • LED Driver Board6-25V 900mA step-down, high brightness, 5000:1 dimming LED driver.
  • LED PWM ControllerBy changing the RCS resistor, the maximum current can reach 1200mA and the maximum output power is 20W.
  • ConverterSingle pin on/off and brightness control via DC voltage or PWM.
  • Constant Current ConverterTypical 5% output current accuracy with switching frequency up to 1MHz.
1. 6?25V 900mA , high brightness, LED driver with 5000:1 dimming.
2. By changing the RCS resistance, the maximum current can reach 1200mA, the maximum output power is 20W.
3. Typical 5% output current accuracy and the switching frequency reaches 1MHz.
4. Single pin on/off and brightness control by DC voltage or PWM.
5. Inherent open - circuit LED with up to 97% high efficiency.
Specification:
Item Type:LED Driver
Dimming Function:5000:1
Working Voltage:DC6~25V(For 6V 9V 12V 18V 24V 24V LED or Light Strip)
Output Current:30~900mA(By changing the of the RCS, the maximum current can reach 1200mA)
Maximum Output Power:20W
Current Regulation: 1 Through Adjustable 2 Through PWM Control
Hysteresis Control: No Compensation
Size:30 x 15 x 6.3mm / 1.18 x 0.59 x 0.25in
Package List:
2 x LED Driver Board
Shipping and Returns
Naroote.
2 Pcs LD24AJTA LED Driver Board Adjustable, 20W 6~25V DC ...