22-Inch Commercial Electric Grill 1600W Electric Countertop Grill Non-Stick Electric Grill Plate 110V Teppanyaki Flat Grill Stainless Steel Adjustable Temperature Control 122F-572F (with plug)
ACONEE
  • Order within 2 hours and 47 minutes to get between May 22 - May 28
Description
  • High Quality Electric Grill Pan - Our commercial electric grill pan is high quality stainless steel with non-stick surface and cast iron technology surface. The cooking surface is 21.26 inches x 11.81 inches, providing enough cooking space at a time; It is 0.3 inches (8mm) thick, not easily deformed and durable.
  • ADJUSTABLE TEMPERATURE The internal heating tube can be controlled by two thermostat buttons to adjust the temperature between 122F -572F -50C (300C). Using high density heating coils, food can be cooked evenly and thoroughly compared to cheaper sparse coils. At first use, the electric grill may have a small amount of smoke, this is normal. The smoke will disappear after a few minutes of heating.
Shipping and Returns
ACONEE.
22-Inch Commercial Electric Grill 1600W Electric Countert...