Acrylic Screen PL25-6090WH
HAKONIWAGIKEN
Acrylic Screen PL25-6090WH
  • Order within 40 minutes to get between May 22 - May 28
Description
  • Size (W x D x H): 25.8 x 10.2 x 39.8 inches (655 x 260 x 910 - 990
  • Set Includes: 1 acrylic screen (0.1 inch (2.5 mm) thick), special metal stand, edge guard, knurling screws & nuts
Introducing an acrylic screen! This L series includes a metal stand that is 23.6 inches (600 mm) wide x 35.4 inches (900 mm) tall, and an A1 size screen with ample height and stability. The knurling screw type does not require any tools. You can choose from 3 levels of height below the screen height of 0.4 inches (10 mm), 2.0 inches (50 mm), 3.5 inches (The metal stand is standard white. It can be used in a wide range of situations, such as receptions and Size: Width 25.8 x Depth 10.2 x Height 35.8 - 39.0 inches (655 x 260 x 990 mm) (when installed) Contents: 1 acrylic screen (0.1 inch (2.5 mm) thick), dedicated metal stand, edge guard, knurling screw & nut.