Pangocho Jinchao-Dc Motor 2PCS High Precision Low Noise DC 530 Motor, with Plastic Gear with a Flat Shaft, 35ZYL002 35ZYC-01 9V 110RPM, Easy to Install (Speed(RPM) : Round Shaft)
PANGOCHO
  • Order within 32 minutes to get between May 22 - May 28
Description
  • 35ZYL002 = 35ZYC-01
  • Motor: 530 Motor
  • Motor diameter: 33 MM
  • The rusty or damaged motor on the machine can be replaced.
Reducer: plastic gear
Gear box diameter: 35 MM
Output shaft diameter: 5 MM (with a flat shaft)
Weight: 83 G
Voltage: 9 V
Speed: 110 RPM
Current: 80 MA
Shipping and Returns